Tove og Geir vant Hjortescramble 2021 ! :-) (oppdatert med flere bilder)

Etter en forrykende sluttspurt med knallsterke scorer på de siste hullene avgjorde «Gartes» – dvs. ekteparet Tove Hilstad Garte og Geir Garte – årets Hjortescramble med meget solide 46 poeng.   På de neste plassene kom Erling Svinvik / Øyvind Svinvik og Bjørn Schei / Kristoffer Brøske Nordvik, begge parene med 44 poeng.

 

Det ble utdelt premier til de 10 beste lagene:

  1. Gartes –   Tove Hilstad Garte og Geir Garte
  2. Svinvik/Svinvik – Erling Svinvik og Øyvind Svinvik
  3. Long Balls – Bjørn Schei og Kristoffer Brøske Nordvik
  4. Nes & Wiig – Lars Nes og Helge Wiig
  5. Team Kvande – Marius Kvande og Terje Kvande
  6. Trønderstruck – Hans Christian Bolstad og Tor Helge Taagvold
  7. Nøstberg/Botten – Paul Arne Nøstberg og Erik Botten
  8. Show Me Da Mané – Halvor Heggem Kvande og Ole Gjøra
  9. Hålede – Jan Terje Foss og Einar Grønnes
  10. Hit and Hope – Kari Lise Kongshaug og Rune Lønnum

Komplett resultatliste:  GolfBox Tournament

Foruten den «vanlige» premieringen var det også innlagt noen ekstra konkurranser i Hjortescramble.  
Longest drive på hull 6 ble vunnet av Kari Lise Kongshaug, Håkon Svanem og Ronny Edvardsen
Closest to pin på hull 5 ble vunnet av Egil Toftaker
Straightest drive på hull 1 ble vunnet av Ronny Edvardsen
Shot of the day ble vunnet av Tor Oterhals, Kristoffer Brøske Nordvik og Marius Kvande

Det var folksomt ved klubbhuset før start, da hele 60 golfere fra hele Midt-Norge (Kristiansund, Sunndal, Oppdal, Klæbu, Byneset, Trondheim, Stjørdal og arrangørklubben Surnadal GK) stilte til start i årets Hjortescramble.

60 spillere er helt i grenseland av det banen vår har kapasitet til i forhold til spillehastighet og sikkerhet, men takket være godt humør og bra tålmodighet blant deltakerne kom vi gjennom turneringen på 5 timer. Selv om det var noe venting underveis så gikk det stort sett greit for de aller fleste.   Uansett hadde deltakerne en fantastisk flott høstdag på Surnadal Golfpark, med nydelig vær og flotte spilleforhold.   

Hjortescramble er en tradisjonsrik parturnering, som i 2021 faktisk ble arrangert for 16. gang.   Turneringen har også vært meget populær hvert eneste år.  Hjortescramble markerer avslutningen på turneringssesongen, samtidig som navnet på turneringen sier noe om at det fra nå av er hjorten som inntar baneområdet på Surnadal Golfpark. 

På bildet nedenfor er det styreleder Hallvard Kvande som ønsker deltakerne velkommen – og samtidig takker alle for en flott turneringssesong.

Fotografer:   Siri Vaagland, Knut Haugen, Hans Christian Bolstad, Ronny Edvardsen, Jens Settemsdal og Geir Garte

 

Tor Helge Taagvold slår ut fra hull 10 – i sitt aller første slag i årets Hjortescramble.   Hans Christian Bolstad var lagkamerat i laget «Trønderstruck», og bak ser vi Ronny Edvardsen som gikk sammen med Knut Haugen i laget «Happy Campers Golf». 

Her er det John Ness fra Sunndal GK som slår ut på hull 12, mens lagkamerat Emil Jønsson følger spent med.   Bakerst ser vi komite/banevakt Arne Wibe som hadde styring på «trafikken» mellom hull 3/12 og hull 6.

 

En blidspent Tom Erik Kvande på hull 7

 

Stian Oterhals i full konsentrasjon om putten.

 

Mats-Egil Toftaker fra Oppdal GK

 

Emil Jønsson fra Sunndal GK forbereder seg på putten 

 

Ronny Edvardsen tok premiene for både «longest drive» (hull 6) og «straightest drive» (hull 1).

…..og lagkamerat Knut Haugen ser også ut til å være i godt humør – til tross for at «Happy Campers Golf» endte på 28. plass :-/

 

Øyvind Svinvik og sønn Erling Svinvik viser «tommel opp» med god grunn.  Det endte med en meget sterk 2. plass!

Tove Hilstad Garte forbereder driven på hull 1. 

 

Og så nær var Tove Hilstad Garte en Hole-in-one på hull 14…..    Bare 1 centimeter for kort !! 🙁   
Geir Ofstad
fra Byneset GK er med som «vitne».

Erik Botten fra Oppdal GK

 

Rune Rein og Adrian Rein fra Klæbu GK spilte sammen med Marius Kvande og Terje Kvande

 

Tor Helge Taagvold, Hans Christian Bolstad og Knut Haugen på tur opp bakken mot greenen på hull 8.

Malin Røen er en dyktig og meget langtslående golfspiller, som spilte sammen med far Anders Fridtjof i Hjortescramble.

 

Anders Fridtjof Røen følger spent med på chipen fra Malin inn mot greenen på hull 7.

 

Todalingen Bjørn Redalen spiller for Stjørdal GK – og er til daglig distriktsjef i Glava.  I Hjortescramble hadde med seg Tom Erik Kvande på laget «Glava Uproff».  

 

Kristoffer Brøske Nordvik er ennå en fersk golfspiller, men spiller mye og har fått betydelig framgang i løpet av sommeren.  I Hjortescramble ble det en flott 3. plass sammen med Bjørn Schei.

Lars Nes fra Sunndal GK i full konsentrasjon under siktingen før putten på hull 7

 

Randi Moe Sæter vurderer køllevalget på hull 10?

 

Marit Sveen Kvande viser det aller viktigste med Hjortescramble – godt humør !!  

 

Maja Bjørnaas er fra Meldal – men er også «hytte-Stangvikgarding» – og spiller for Surnadal GK

Hans Christian Bolstad fra Klæbu GK har hytte på Nesøya, og har deltatt i mange turneringer før på Surnadal Golfpark.

 

Paul Arne Nøstberg og Erik Botten fra Oppdal GK endte på en solid 7. plass i Hjortescramble. 

 

Steffen Iversen kjenner de fleste av oss som en meget dyktig ex. fotballspiller med fortid i bl.a. Rosenborg, Tottenham, Crystal Palace og Vålerenga, men han er også en meget habil golfer.  Steffen liker seg meget godt i miljøet i Surnadal Golfklubb, og han har deltatt i tre av turneringene våre på Surnadal Golfpark denne sesongen.  Steffen spiller for Trondheim GK.

 

Lars Nes fra Sunndal GK og Helge Wiig fra Surnadal GK dannet et meget solid par, og de to karene lå helt i tetsjiktet gjennom hele turneringen – og endte til slutt på 4. plass. 

 

Bjørn Schei og Kristoffer Brøske Nordvik samarbeidet godt – og sikret seg en meget sterk 3. plass i Hjortescramble.

 

Arthur Melling – som forøvrig fylte 60 år i uka som var – spilte sammen med Oddvar Væge på laget «Dobbelbogey».

 

Oddvar Væge – på tur ned eller opp?  🙂     Erik Botten fra Oppdal GK bak

 

Lars Nes (Sunndal GK) legger slagplan for neste slag

 

Far Egil Toftaker og sønn Mats-Egil Toftaker fra Oppdal GK spilte under lagnavnet «Oppdalenganj»

 

Richard Meland fra Trondheim GK

Laget «Hellan og Hallan» (Halstein Kvande og Egil Nedal) stilte i egne drakter med trykk på ryggen 🙂👍  

 

Tor Oterhals spilte sammen med Steffen Iversen under lagnavnet «Ivers & Oter».  De var litt uheldig og måtte tåle 7 slag på hull 1, men det bedret seg betydelig etterhvert – og de endte på 11. plass til slutt. 

 

Bunkerslag føles noen ganger så enkelt, men det er ikke alltid det fungerer like bra i praksis…..  Men denne ballen kom da i det minste opp på kanten :-/

Stian Oterhals (Surnadal GK) og Richard Meland (Trondheim GK) fikk beskjed (ikke fra fotografen altså…) om at laget som ender på sisteplass alltid bruker å bli fotografert i turneringene på Surnadal Golfpark – og karene stilte velvillig opp til fotografering…..   

Banevaktene våre hadde en meget viktig i rolle under Hjortescramble, med så mange deltakere.   Spillehastighet og sikkerhet var fokus nummer 1.   Martinus Grønnes (bildet), Knut Bergli, Kjell Øyen og Arne Wibe var klubbens banevakter i Hjortescramble 2021. 

 

Knut Haugen ble før start takket for jobben som turneringsleder i sesongen 2021 – og fikk overrakt en fin gave fra Hallvard Kvande på vegne av «pensjonistgjengen»/dugnadsgjengen som stod bak gaveoverrekkelsen.

 

En kommentar om “Tove og Geir vant Hjortescramble 2021 ! :-) (oppdatert med flere bilder)

Det er stengt for kommentarer.