Tusen takk til Sparebankstiftelsen Surnadal Sparebank for økonomisk støtte!

Vi ønsker å rette en stor takk til Sparebankstiftelsen Surnadal Sparebank, som nylig sendte oss en meget hyggelig beskjed om at Surnadal Golfklubb var innvilget et støttebeløp kr 40.000.   Dette i forbindelse med kjøp av såkalt UTV (arbeidsmaskin) for transport av utstyr og andre gjøremål på baneområdet.

Denne økonomiske støtten er svært viktig for klubben, for å kunne investere i ny maskin uten at det belastet klubbens økonomi mer enn nødvendig.   Vår gamle «workman» havarerte tidligere i år, og da var det absolutt viktig å få tak i en UTV (Utility Terrain Vehicle) som erstatningsmaskin så snart som mulig for å få til en mest mulig rasjonell drift av banen.

Den nye maskinen ble nylig kjøpt hos Rindal Bil- og Landbrukssenter AS (RBL), og den har allerede gjort god nytte for seg.   Her er det Palmar Brennskag som viser fram vår nye investering.