Turneringskalender 2024 er under arbeid:-) Flere turneringer er nå åpnet for påmelding

Vi har startet arbeidet med å planlegge turneringene for sesongen 2024, og i løpet av februar har vi som målsetting at kalenderen skal være helt spikret.  Det gjenstår noen avklaringer med et par turneringssponsorer, samt en prat med noen av naboklubbene for å unngå for mange kollisjoner.

Nytt av året er at vi har etablert en turneringskomite bestående av 4 personer som skal dele ansvaret for turneringene.  Komiteen består av Knut Haugen, Erkki Morten Klami, Tom Erik Kvande og Ronny Edvardsen.   I tillegg vil Emil Naterstad være en sentral mann i sekretariatet for Surnadal Golf Maraton.

Så langt kan følgende turneringsdatoer noteres:
Søndag 5. mai                                                 Åpningsturnering – hook & slice
Torsdag 9. mai                                                «Himmelspretten»
Onsdag 15. mai                                               Intersport Cup runde 1
Torsdag 16. mai                                               SpareBank1 Nordmøre Challenge runde 1
Lørdag 1. juni                                                  SpareBank1 Nordmøre Open (Kristiansund)
Lørdag 22. juni                                                Surnadal Golf Maraton (fullbooket)
Lørdag 29. juni                                                SpareBank1 Nordmøre Open (Molde)
Søndag 4. august                                            Sissener Classic Tour (seniorgolf)
Lørdag 17. august                                           SpareBank1 Nordmøre Open (Surnadal)
Lørdag 24. og søndag 25. august:                  Klubbmesterskap (2 dager)
Lørdag 31. august                                           Alti Birdie
Lørdag 5. oktober                                           Hjortescramble

Etterhvert som turneringene blir klargjort kan de finnes i Golfbox.

Det er også klart at vi får et par nyheter i turneringskalenderen for 2024, som blant annet et uoffisielt klubbmesterskap i matchspill.  Mer informasjon finner du her:  Klubbmesterskap Match 2024 (surnadal-golfklubb.no)

Vi har satt opp et uhøytidelig arrangement med klubbmesterskap i driving og putting, der foreløpig dato er satt til lørdag 3. august.
Disse konkurransene skal selvfølgelig være litt «show», med musikk, speaker, publikum tett inntil banen (driving på hull 6 og putting på hull 9) for å skape litt ekstra interesse 🙂   Hvem er klubbens lengstslående og mest presise med putteren?   

Vi har forøvrig tenkt å gjøre en liten endring når det gjelder betaling av startkontingent for Intersport Cup og SpareBank1 Nordmøre Challenge i 2024.   I stedet for startkontingent pr runde vil vi innføre en startkontingent kr 300 for hver av de to turneringene – som betales når du møter opp for å spille første runde.   Ingen rabatter for den som dukker opp en enkeltrunde eller to, det gjelder altså å starte sesongen tidlig og spille mange runder – og dermed «få mye for pengene» 🙂