Alle Nyheter

Her er deltakerne i Surnadal Golf Maraton – en uhøytidelig presentasjon under arbeid….

Nylig fikk vi tilsendt en billedhilsen fra kompisene Stian Oterhals og Steffen Iversen – for å fyre opp stemningen mot sommerens store maratonturnering Surnadal Golf Maraton (3 x 18 hull) lørdag 26. juni.

Det satte web-redaktøren på tanken til å lage en uhøytidelig presentasjon av alle deltakerlagene, der vi håper å få med både bilde og en kommentar eller to – gjerne noen pikante avsløringer, tidligere meritter eller «snille» sleivslag 🙂

Her er oversikten – som vil være under arbeid utover hele våren – følg med:

DeltakereNavn og fakta Målsettinger, taktikk og andre avsløringer…..
Ragnhild Snekvik og Heid Snekvik. Mor og datter, begge fra Surnadal GK. Ragnhild slår over 200 meter med driveren! Datteren har kjørt tung intervalltrening, mens mor Heid har brukt vinteren til mental trening. Bra kombinasjon 🙂
Geir Berntsen og Stig Talgø. Banesjefer på Surnadal Golfpark.Kan ha fordeler ved at de kjenner banen best av alle! Gir seg garantert ikke før målstreken er passert. Absolutt blant favorittene (ihvertfall iflg. Kristin R) 🏌‍♂️🏌‍♂️
Stian Oterhals (Surnadal GK) og Steffen Iversen (Trondheim GK). Stian har besteforeldre i Stangvik. Er klare som et egg til debut på Surnadal Golfpark. Vi ser på oss selv som klare favoritter i Surnadal Golf Maraton 🙂
John Erik Klinge og Otto Hammerås (Kristiansund og omegn GK).
Torstein Snekvik og Magnus Snekvik (Surnadal GK). Far og sønn med allsidige talenter. Vil ikke røpe taktikken, da dette vil gi konkurrentene en STOR fordel. Satser ellers på den gode gamle nyttårsforsettmetoden «mer pøls og mer pils» framover mot turneringen 🙂
Tom Erik Kvande og Marius Kvande (Surnadal GK). Far og sønn. Marius (12) er klubbens beste og ivrigste ungdomstalent.På laget vårt har vi en topp motivert unggutt og en far som er spent på om han klarer å henge med hele dagen.… 🙂
 Tove Hilstad Garte og Siri Vaagland (Surnadal GK). Knallsterk duo – her må vi spille godt for å henge med karer! Vårt viktigste mål er å slå Tor og Geir ! 🙂
 Svein Strandkleiv og Ole Erik Stavrum (begge fra Molde GK). Aner vi en match i matchen – MFK mot RBK? Vi er vant til å vinne 🙂
 Torgeir Kvendset og Martinus Grønnes (Surnadal GK). Torgeir er nærmeste nabo til hull 4, og Martinus er klar for et skikkelig comeback i 2021.I eit travelt tidsbudsjett så foregår all trening frem mot sommarens maraton tidlig morgen i simulatoren. Så vi satser på at vi kommer til å lede bra etter første 9, da vi er rimelig godt vant til å spille golf så tidlig om morgenen.
Arne O. Sæter og Andreas Dalsegg Sæter (Surnadal GK). Far og sønn, med talenter både med fotball og golfball.Vi går for full gass – og en sen eagle før den harde tredjerunden! 🙂
 Bjørn Øydegard og Ola Ansgar Løvold (begge fra Tingvoll GK). Sentrale karer i klubb- og banedrift i Tingvoll GK.To glade lakser som alltid går for hullet…
Håper å overraske både oss selv og de andre deltagerne🏌🏻‍♂️
 Andreas Rødsand og Lars Erik Fremstad (begge fra Kr.sund og omegn GK). Meget dyktige golfere fra «baillbyn». Andreas er tidligere KBK-spiller.Vi går for seier – og alt annet vil være en skuffelse! Har kanskje med caddy i Klinge og Otto, som ikke ser vitsen i å delta om vi stiller til start 🙂 Vi gleder oss veldig til det dere har stelt i stand.
 Jens Nervik og Kristian Ansnes (begge fra Surnadal GK). Hardtslående og spreke karer med lyst på en god plassering. Kveldslaget. Fungerer best på kveldstid og liker senga tidlig på dagen. Slik sett satser vi på en rolig, stabil start for deretter å prestere bedre og bedre utover mot kvelden. Satser på å være klar til turnering ved å børste støvet av køllene på mai.
 Pål Vidar Stensen og Junnette Hernandez (begge fra Frøya GK). Blant de absolutt beste i golfklubben ytterst på trøndelagskysten.Vår hjemmebane er Hitra Golfklubb, som er veldig smal – så vi er vi er trent opp til å slå rett 😂😂 Sier ikke så mye… lar køllene snakke for oss. Vi gleder oss til å spille i Surnadal 🙂
 Rune Nikolaisen og Erik Nordvik (begge fra Sunndal GK). Flittige gjester på Surnadal Golfpark.Ambisjonene var opprinnelig å knuse laget til Mini og laget til Geir Berntsen 😆 Men så måtte Mini dessverre melde avbud, og da måtte vi naturlig nok endre planene… Den siste måneden fram mot turneringen blir det fokus på fysisk fostring og allsidig golftrening, så får vi se hva det holder til…. 🙂
 Erik Nes Aune og Håkon Sæther (begge fra Surnadal GK). Paret med lavest gj.snitts alder? Dyktige spillere som trolig vil hevde seg høyt oppe.Går for total ydmykelse av konkurrentene; med andre ord, en ærekrenkende opplevelse som reduserer selvfølelsen og egoet. Formålet er å bidra med bevisstgjøring av eget ståsted og å kaste bort falsk stolthet, og med det gjøre de til bedre spillere i etterkant. 🙂
 Odd Sæther og Bjørn Schei (Surnadal GK). Kompiser som har spilt «et par» golfrunder før, hevder seg i toppen på en god dag.Regner med å være i øvre sjikt – foto tas under premieutdeling! 🙂
Anna Rita Lollich Hole og Gunnar Martin Hole (Kristiansund GK). Golfektepar som kjenner Surnadal Golfpark godt fra mange besøk tidligere.«Hole in 2» prøver igjen. Flere muligheter/runder denne gangen, som i teorien skal gi mange birdie. Taktikken er revurdert og finpusset 🙂
 Oddvar Væge og Arthur Melling (begge fra Surnadal GK). Stødige karer som kjenner banen godt, og som spiller jevnt på sitt hcp. Taktikken er å stole på fysikken, åpne hardt og øke på etterhvert😄
Vi gleder oss til utfordringene denne dagen bringer👍
Øyvind Svinvik og Helge Wiig (Surnadal GK). To luringer som kan bli skumle. Slaglengde og presisjon på høyt nivå her.Målet er toppen av seierspallen, utover det ingen taktikk 😎😂 Heller ingen sleivslag fra oss (verken verbale eller med køllene). OBS! Begge har byttet grep på samtlige køller i bagen i vinter, som vi regner med skal gi resultater!
 Allan Troelsen og Stian Kooyman (Surnadal GK). Klubbens (og turneringens?) beste spillere i parløp. Vår taktikk blir å starte litt forsiktig, for så å bare kjøre på utover dagen. De siste 18 kommer vi til å være uslåelige, med vår utholdenhet 🙂
Knut Haugen og Ronny Edvardsen (Surnadal GK). Gode naboer som spiller ofte sammen. Knut er «spillende turneringsleder».Er alltid selvutnevnte favoritter før start. Øver ofte inn seierstalen kvelden før turneringen 🙂 Vinner klart hvis ferdighetene står i stil med strategien.
 Lars Jøran Stensønes og Kurt Arve Holmen (Smøla GK). Svigersønn og svigerfar som elsker golf. Vi er best i sidevind – satser på Smølavær 🙂
 Geir Ove Straumsheim og Irene Holm (Aalesund GK). Sunnmøringer fra Sykkylven / Ålesund, men Irene er opprinnelig smølaværing. Geir er en erfaren golfspiller som har holdt på en del år på stabilt HC, mens Irene fortsatt «skjuler» seg bak nybegynnerstemplet. Gleder oss til turneringen med skrekkblandet fryd, og vet vel ikke helt hva vi har meldt oss på 🏌🏻‍♂️🏌🏻‍♂️
 Trond Kr. Grødal og Lars Daniel Garshol (Kristiansund og omegn GK)Ingen hemmeligheter fra «baillbyn». Bortsett fra at Trond er spent på om skuldra bli bra til sommeren….
Hallvard Kvande og Nils Magne Røen (Surnadal GK). Spreke voksne karer som alltid spiller stødig golf. Hallvard er styreleder i klubben.Veteranduo som før første utslag er mest overbevist om at makker gjør susen 🙂 🏌🏻‍♂️
Halstein Kvande og Egil Nedal (Surnadal GK). Er på banen (nesten) hver dag, og sanker masse poeng! «Hellan og hallan» ligger i hardtrening i simulatoren, mangler bare ei tredemølle der. Full av selvtillit som vanlig før sesongen begynner, hovmod står for fall…. Vurderer ei golfhelg (høydetrening med flytende doping…) på Smøla før Surnadal Golf Maraton 🙂
 Tor Oterhals og Geir Garte (Surnadal GK). Tor er turneringens sponsor gjennom sitt firma Norske Filter AS.En uvanlig beskjeden Oterhals kommenterer; «Geir driv jo med veldedighet som spille med norges dårligste. Håpe æ kan bidra med noen putta» 🙂 Garte supplerer: «Lite trening, masse erfaring, stor utholdenhet – og intet filter» 🙂 🙂
  

 


Norske Filter AS er klar for Surnadal Golf Maraton 🙂

Turneringssponsor:

Premiesponsor: