Tove Hilstad Garte og Marius Kvande var på forhånd utpekt som favoritter til årets klubbmesterskap, og begge har så langt innfridd forventningene. Men avstanden nedover på resultatlistene er ikke større enn at det fortsatt er spenning før søndagens finalerunde.
I dameklassen ligger Heid Snekvik bare 2 slag bak, mens Helge Wiig (forøvrig nærmeste nabo til Marius) ligger 4 slag bak i herreklassen. Dette betyr at det fortsatt er spenning i kampen om de flotteste pokalene 🙂

I herreklassen (under 5o år) leder Arnstein Hilstad Garte med 79 slag, mens Jan Ove Bævre har tatt teten i veteranklassen (herre +65 år) foran brødrene Hallvard Kvande og Terje Kvande.
Det er også innlagt en stablefordkonkurranse for både kvinner og menn, og der leder Heid Snekvik og Jan Ove Bævre etter dag 1, med henholdsvis 37 og 40 poeng. Det var forøvrig jevnt over gode resultater i dagens runde, der 8 spilte under 80 slag – og hele 13 av de 25 deltakerne spilte på sitt eget handicap eller bedre.
Her finner du resultatene fra klubbmesterskapet i Golfbox.
Og her startlista for søndagen.
Marius Kvande slår sitt første slag i klubbmesterskapet 2022, med en lang og presis drive på hull 1.

Tove Hilstad Garte har vunnet klubbmesterskapet i Surnadal Golfklubb hele 15 (!!) ganger før, og leder denne gang også. Men denne gang har Heid Snekvik gitt henne hard match, og dette er ikke avgjort.
Her slår Tove Hilstad Garte ut fra hull 1, med Allan Troelsen, Torstein Snekvik og Geir Berntsen som tilskuere.

Bjørn Schei spilte en sterk runde på dag 1, og ligger på 3. plass bak Marius Kvande og Helge Wiig (uavhengig av aldersklasse), med sine 76 slag. Stig Talgø spilte også på 76 slag, men ligger likevel på plassen bak Bjørn pga. 1 slag bedre på de siste 6 hullene. Og disse 4 går dermed sammen i aller siste flight i søndagens runde, og forventes å være ferdig ca kl 15.45.

Denne trioen spilte meget godt og ligger alle helt i tetsjiktet i sine respektive klasser etter lørdagens runde i klubbmesterskapet, fra venstre Heid Snekvik, Helge Wiig og Hallvard Kvande.

