De av oss som har vært med i golfklubben en del år kjente avdøde Svein Forberg godt, både som fagmann og butikkselger på Intersport, jeger, golfspiller, dugnadsarbeider og sekretær i golfklubben. Det var også Svein som kom med ideen om «onsdagsgolf», som året etter fikk navnet Intersport Cup.
Men det er slett ikke sikkert at dere som har kommet inn som spillere og medlemmer i klubben de siste 7-8 årene kjenner forhistorien til det hjerteformede blomsterbedet, som er plassert et stykke nede i bakken på hull 3.
For å ta dere med noen år tilbake – så har det seg slik at Svein deltok på dugnad 2. påskedag (17. april) 2017, der det var grøftegraving for å legge strømkabel til de nye robotklipperne som skulle installeres på banen. Men bare 4 dager etter dugnaden døde Svein, bare 66 år gammel, som et stort sjokk for oss alle i klubben.
Litt senere laget Trygve Talgø – som var en nær venn av Svein – det flotte blomsterbedet i bakken der dugnaden foregikk – til minne om Svein Forberg.
Og i dag har Geir Garte sendt oss et fint bilde av dette blomsterhjertet, etter at han gjort en god gjerning – med å luke ugress og plantet nye blomster i bedet – og som gir oss en fin anledning til å friske opp minnene etter Svein.
For mange av oss er nettopp dette blomsterbedet et fint minne etter hedersmannen Svein Forberg, både som en trivelig kar – og fordi han gjorde en meget god jobb for golfklubben på mange måter.

Fra dugnaden 2. påskedag (17. april) 2017. Svein Forberg til høyre/nærmest i bildet. Bare 4 dager senere døde han – som et sjokk for alle i Surnadal Golfklubb og hans store nettverk forøvrig.

