Justering av utslagssted på hull 9

Vi har flere ganger de siste årene opplevd lange feilslag fra tee 39 på hull 9, der ballen har truffet biler på parkeringsplassen eller landet nær folk ved klubbhuset, noe som selvfølgelig er både ubehagelig og farlig.

De fleste spillere har lyst til å slå langt, og hull 9 inviterer/motiverer også mange spillere til «å gå for greenen».  Men det hender (for de fleste av oss) at stabiliteten på retning ikke er like bra som lengden.  Det har derfor vært vurdert alternative sikkerhetstiltak, som f.eks. et stort nett ved vegkanten mot klubbhuset og parkeringsplassen.

Denne sesongen har det kommet opp et alternativt forslag, som er å flytte utslagsstedet (tee 39) på hull 9 ca 15 meter lenger bak – og litt lenger mot venstre sett i spilleretningen.  På denne måten får vi en høy og tett treklynge som god beskyttelse for slag rett mot klubbhuset.  Samtidig får vi også en tilsvarende økt lengde mot greenen – og ikke minst en annen vinkel som gjør at biler og folk uansett ikke vil være i faresonen i like stor grad som i dag.  Vi tror dette blir en bra løsning.  Ulempen kan muligens være at hullet vil framstå noe vanskeligere enn før – men på en annen side også litt mer spennende.

I dag ble det besluttet å gjennomføre tiltaket, og takket være effektive arbeidskarer var arbeidet i gang bare noen timer senere.  Når vi nå likevel har gravemaskin tilgjengelig var det selvfølgelig praktisk å få utført grovarbeidet med å planere «tomt» for utslagsplattingen.

 

Her ser vi plasseringen av det nye teestedet.   Det skal ryddes litt småkratt og trær, før selve betongplaten blir flyttet på plass etterhvert.

Så snart dette er gjort blir hullets lengde justert i Gimmie / Golfbox, og runden spilles akkurat som før.  Det blir ingen endringer på indeksnr eller slopetabell som følge av dette.

Her ser vi en ny Talgø-golfer (4. generasjons) som godkjenner det nye utslagsstedet etter at Steinar Skrøvseth har gjort sin jobb med gravemaskinen 🙂   Foto:  Stig Talgø

 

Stig Talgø og Geir Berntsen er effektive karer som ikke lar seg be to ganger når et tre eller to skal hogges ned 🙂