Torsdag 7. mai åpnet vi også sesongen for vår andre hverdagsturnering, nemlig SpareBank 1 Nordmøre TorsdagsTour, som spilles 8 torsdager utover sesongen.
Det konkurreres sammenlagt om henholdsvis sum brutto og netto i klasse A og B, og høyeste gjennomsnittlig stablefordpoeng i klasse C. De 4 beste rundene teller i sammendraget.
I klasse A spilte Geir Garte og Terje Kvande likt med 38 brutto / 34 netto slag, mens Geir Berntsen på 3. plass hadde 40 brutto / 34 netto.
Men i klasse B spilte Geir Ove Bævre 36 slag brutto og bare 27 netto, og dermed var Geir Ove kveldens bestemann uavhengig av klasse. Imponerende spill av Geir Ove!

Samtlige resultater i runde 1 av SpareBank 1 Nordmøre TorsdagsTour finner du her: Turneringer

Geir Berntsen spilte en jevnt bra runde, men likevel ikke godt nok til å henge med trioen Geir Ove Bævre, Geir Garte og Terje Kvande.

Den aller største prestasjonen var det nok likevel Daniel Fiske som stod for. Med sitt fysiske handicap spiller han fra spesialbygd paragolf-bil, men Daniel vant like godt klasse C med 18 stablefordpoeng. Meget imponerende!

Det var tilsammen 20 deltakere i kveldens turnering, men dessverre en svært så mannsdominert deltakerliste. Ingen damer på startstreken i kveld. Her er det banesjef Vegard Bredesen som slår ut fra hull 1.

Turneringssponsor SpareBank 1 Nordmøre var representert med tre ansatte på startstreken, fra venstre Knut Haugen, Nils Langli og Andreas Dalsegg Sæter. Men ingen skal beskylde sponsor-representantene for å være uhøflige og forsyne seg av topplasseringene i «sin egen» turnering 🙂

