Søskenbarnduellen som helst bør vinnes :-)

Det var duket for en meget viktig og prestisjefyllt søskenbarnduell i simulatoren 1. juledag 🧑‍🎄

Brødrene Steinar og Håkon Kvammen Sæter hadde nemlig utfordret sine søskenbarn Bjørnar og Andreas Dalsegg Sæter (eller var det motsatt?) til en runde i parspill  – der ingen av de fire hadde særlig lyst til å tape 😏🏌‍♀️🏌‍♀️

De fire ungdommene er vel mer kjent fra fotball og motocross (Håkon), men nå er alle sammen meget habile golfspillere.  Og hva er vel mer naturlig enn å bruke juleferien for å finne ut hvem som har passet best på golfformen etter sesongslutt i høst.

Ingen var egentlig helt fornøyd med golfspillet etter at 9 hull var unnagjort, selv om de eldste på det tidspunkt hadde en ledelse på 8 slag.

Det går opp og ned, så dette resultatet kan snu seg på to hull iflg Andreas.

På praten guttene mellom kunne man høre at dette var en viktig match for alle. Vinnerinstinktet er nok over gjennomsnittet for disse karene. Og litt godsinnet mobbing hører med både underveis i spillet og utover i romjula….

Bildet ble knipset halvveis inn i runden, men det ble senere rapportert at Andreas og Bjørnar hadde økt ledelsen – og vant til slutt med 76 skag vs 93 brutto slag på Oakmont Country Club i USA.