Alle Nyheter

Verdens eldste golfdebutant? :-)

Uten at vi kan dokumentere vår påstand, så er vi ganske sikker på det var relativt nært verdensrekord i golfsimulatoren vår i dag.    Det er alltid hyggelig når det kommer potensielle nybegynnere / debutanter som har lyst til å høre hvordan simulatoren fungerer, og som er generelt nysgjerrig på golfsporten og viser lyst til å prøve.

Men det er absolutt av sjeldenhetene når det dukker opp nybegynnere som nærmer seg 100 år !!   I dag hadde vi besøk av Mali Røen (98) som ønsket å få prøvekjøre simulatoren.   Nå vites ikke om dette blir starten på en golfkarriere, men uansett er Mali ei utrolig sporty og sprek dame – som må være blant de aller eldste debutanter innen golfsporten noen gang – ikke bare i klubben vår – men både i landet og kanskje i hele i verden 🙂

Det rapporteres at Mali var meget nysgjerrig og engasjert i det som foregikk, både i simulatoren og golfklubben ellers!    Vi takker den voksne gjesten vår hjerteligst for besøket!   Artig 🙂

Vi ønsker både unge og gamle på visitt i klubbhuset.  Det er stort sett folk i simulatoren både på dagtid og kveldstid, så stikk gjerne innom.

Fotograf:  Hallvard Kvande