Alle Nyheter

Sesong for golftur til Spania

Etter nyttår er det flere lokale golfere som har benyttet anledningen til å kombinere sydenferie og golftur.   De siste dagene har vi mottatt bilder fra både Costa Blanca og Tenerife.   Og senere i vår skal flere av våre medlemmer til både Spania og Irland på golfturer, og vi håper selvfølgelig på flere «reisebrev».

Tove Garte tok seg tid til å mate endene på sin golfrunde på Villa Martin for noen dager siden.   Iflg. Geir var dette for å bøte på skaden etter fjorårets besøk på samme bane, da Tove visstnok skulle ha vært nære på å knerte ei and med et «velplassert» golfslag.   Så i år var det viktig å rette opp inntrykket ved å gi litt ekstra omsorg 🙂

 

Samtidig med at Tove og Geir Garte ferierer på Costa Blanca-kysten er en annen gjeng med kjente golfere fra Surnadal på Tenerife.

På bildet nedenfor ser vi fra venstre Geir Berntsen, Stig Talgø, Halvard Kvande og Trygve Talgø.

Web-redaksjonen lovet å få med at Talgø «knuste» Berntsen med 10 slag i dagens runde 🙂
Det rapporteres ellers om sol og fint vær med 21 grader i skyggen.

 

En tydelig fornøyd Berntsen lykkes langt bedre på shopping.  En varm lue er godt å ha på Tenerife….