Alle NyheterGolfnytt

Close race i teten i flaggturnering 17. mai

Arne O. Sæter og Kristian Ansnes ble dømt helt likt og dermed delt 1. plass i den tradisjonelle flaggturneringen 17. mai.

Både Arne og Kristian hadde ett slag til gode da 9 hull var unnagjort.  Dermed var det lengden på utslaget på hull 10 som ble avgjørende.  Og her var det ikke mulig å skille de to.   Dermed delt 1. plass.   På 3. plass kom Anders Fr. Røen som hullet ut på hull 9 med sitt siste slag.

Tilsammen deltok 20 spillere i turneringen.

Klubbens styreleder Halvard Kvande måtte fram med finsiktet da det skulle avgjøres hvem som vant turneringen.    Ballen til Arne O. Sæter lå der og ventet da Kristian klinket til med et godt slag litt til høyre i banen.   Nøyaktig like langt fra flagget på greenen.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *